Těšíme se na Vaši návštěvu!                     Objednávky tel: 608 830 877 nebo  777 010 411  po-pá 8.00 - 18.00,   dle dohody s pacientem i v sobotu
Zákrok

Bělení zubů je kosmetická procedura ve stomatologii, která neodstraňuje nic ze zubní tkáně, jak je někdy mylně interpretováno, ale jedná se o chemický proces, kdy ve sklovině dochází k přeměně dvojité uhlíkové vazby na jednoduchou a dochází tak k zesvětlení pigmentací.

Pro koho je bělení zubů vhodné

Obecně platí, že každý si může nechat vybělit zuby, ale záleží na faktorech, jako je kondice pacientových zubů a hygienické návyky. Bělení není vhodné pro pacienty, kteří mají špatnou hygienu, defekty zubů, gingivitidu (zánět dásní) nebo mají protetické náhrady. Bělení zubů je kosmetickou záležitostí a v dnešní době patří k běžným procedurám jako návštěva kosmetického salonu nebo kadeřníka. Je nutné před bělením navštívit stomatologa, který zná váš chrup a je schopen doporučit nejvhodnější bělící proceduru.

Bělení ZOOM není vhodné pro pacienty, kteří trpí dávicími reflexy (jelikož do úst pacienta se umístí před bělením roztahovač rtů a následně izolační materiál, který nemusí někdo snášet). Bělení lampou obecně není vhodné pro onkologické pacienty, pacienty užívající léky, které mohou být náchylné na UV světlo, těhotné a kojící ženy.

Jak bělení zubů probíhá

Bělení ZOOM zpravidla předchází návštěva a konzultace se stomatologem a doporučuje se návštěva hygienisty pro odstranění zubního kamene. Doporučuje se také zhotovit otisk pro zhotovení profesionálních nosičů na fluoridační gely, které se aplikují po bělení a následně na případné dobělování chrupu. Velmi nutná je důkladná izolace dásní pacienta před samotným procesem bělení.

Bělení ZOOM téměř není cítit. To znamená, že se mohou najít pacienti, kteří jsou citlivější, ale zpravidla máme 1 takového pacienta z 10.

zubař Praha 2

Bělení nepoškozuje sklovinu, a pokud pacient dbá pokynů stomatologa a dodržuje správnou ústní hygienu, tak je zcela bez problémů.

Následná péče

Po bělení by pacient měl dodržovat tak zvanou bílou dietu! Vyvarovat se kouření, požívání nápojů a potravin, které mohou zbarvovat, jako je: káva, čaj, červené víno, kola, borůvky, kari, atd.

Vybělený chrup zpravidla vydrží 2–3 roky, to však s ohledem na správnou životosprávu a hygienické návyky. Doporučuje se používat bělící pasty např. BREATHRx zubní pasta s bělícím účinkem má skvělé výsledky a případně doplnit domácím bělením nebo bělícím perem ZOOM.

Bělení ZOOM a jeho četnost není omezena, další aplikace však může následovat nejdříve po třech měsících od předcházejícího bělení.

Napište nám


Aktualita

V listopadu padají ceny za bělení zubů
Využijte v 11. měsíci akční slevu 11% na bělení zubů a získejte krásný zářivý bílý úsměv! pokračujte zde

více novinek

Partneři

Prague Medical Institute Moneta Bene+ Benefity NN Pražská Plynárenská Auto Vision Maxima Pojišťovna University of New York in Prague Raiffeisenbank