Těšíme se na Vaši návštěvu!                     Objednávky tel: 608 830 877 nebo  777 010 411  po-pá 8.00 - 18.00,   dle dohody s pacientem i v sobotu
Zákrok

Branemarkův most je speciální zubní náhrada, která esteticky i funkčně řeší ztrátu všech zubů, a to jak v dolní, tak i horní čelisti.

Náhrada se upevňuje našroubováním na několik implantátů zasazených do čelistní kosti v přední partii zubního oblouku. Toto upevnění je přitom natolik pevné, že můstek může být protažen i do zadních partií a nahradit tak i zadní zuby (stoličky). Branemarkův most tvoří kovová konstrukce v kombinaci s keramikou či pryskyřičnou bází. Výhodou je, že díky způsobu upevnění lze náhradu kdykoli vyjmout, upravit, opravit či vyčistit a znovu našroubovat. Pacient musí počítat s tím, že finální náhradu získá asi za 12 měsíců, neboť po zavedení implantátů je nutné nechat je určitou dobu tzv. vhojit, aby byly v čelisti pevně ukotveny. Pro zajištění funkčních a estetických požadavků nosí pacient v této době provizorní náhradu.

Co Branemarkův most řeší

Branemarkův most funkčně i esteticky nahrazuje původní zuby. Lze jej použít pro dolní i horní bezzubou čelist, a to jak jednotlivě, tak pro obě čelisti současně. Jako opora náhrady slouží implantáty, takže můstek je v čelisti napevno nasazen, a tak pacientům poskytuje mnohem větší pohodlí, jistotu při komunikaci a také možnost bezproblémového žvýkání stravy. Jedná se o podmíněně snímatelnou zubní náhradu, která je na implantáty našroubovaná, takže ji lékař v případě potřeby může sejmout – uvolnit/odšroubovat.

Pro koho je Branemarkův most vhodný

Branemarkův most je ideální zubní náhradou pro všechny pacienty, jejichž čelist či obě čelisti jsou bezzubé a přitom ztrátu zubů nechtějí řešit celkovou náhradou. Zhotovení této náhrady limituje zejména stav čelistní kosti, její tloušťka a odolnost, která je nezbytná pro zavedení implantátů. Se všemi možnostmi pacienta seznámí lékař po vstupním vyšetření a analýze.

Co předchází zavedení Branemarkova mostu

Nasazení Branemarkova mostu předchází důkladné vyšetření stavu čelistí i dásní, RTG vyšetření, případně i extrakce několika zbývajících zubů. Pro kotvení Branemarkova mostu se používá v dolní čelisti 5 implantátů, pro horní čelist i více. Implantáty jsou dostatečně spolehlivé, takže pokud pacient ještě nějaké zuby má, ale jsou v horším stavu, je vhodnější je odstranit. Řešení pomocí implantátů je pak mnohem lepší, než když se kombinují implantáty se zbývajícími zuby. S možným způsobem řešení a nezbytnými kroky pacienta seznámí lékař během individuální konzultace.

Pro zavedení implantátů je důležitá odpovídající velikost čelistní kosti. Proto je v některých případech nejprve nutné čelistní kost upravit tak, aby dostatečně implantát obklopovala a zajistila mu tak dostatečnou oporu. Tento problém se řeší chirurgickým zákrokem tzv. augmentací. Používá se řada postupů, některé nejsou náročné a provádějí se současně se zavedením implantátu, jiné vyžadují zvláštní chirurgický zákrok, kdy se kost doplní speciálním umělým materiálem nebo se zesílení čelisti provádí pomocí transplantace vlastní kostní tkáně odebrané například z brady, holeně či kyčelní kosti. U těchto postupů rozšiřování čelistí je nutné počítat s poměrně dlouhou dobou hojení (6–9 měsíců).

Zavedení/aplikace Branemarkova mostu

Branemarkův most se zhotovuje v zubní laboratoři na základě otisků, které pacientovi sejme lékař. Můstek tvoří kovová konstrukce v kombinaci s keramikou nebo pryskyřičnou bází, ale může se jednat i o celokeramický most zhotovený bez použití kovu.

Na naší klinice preferujeme provedení s kovovou konstrukcí, pryskyřičnou bází a továrně zhotovenými zuby, neboť kovová konstrukce je dostatečně pevná, pryskyřičná báze vyhovuje esteticky a plastové zuby v náhradě pruží, takže dobře chrání kost při nadměrné zátěži. Taková náhrada se navíc lépe opravuje, pokud se zuby poškodí, ošoupou a opotřebují, lze je kdykoli vyměnit a na původní kovové konstrukci náhradu obnovit.

Následná péče

Péče po nasazení Branemarkova mostu je obdobná jaké péče u fixních můstků. Důležitá je dokonalá zubní hygiena a samozřejmě také pravidelné kontroly u lékaře (dle jeho doporučení), lékař zkontroluje stav náhrady i implantátu, případně můstek vyčistí, vyleští a znovu nasadí.

Napište nám


Aktualita

V listopadu padají ceny za bělení zubů
Využijte v 11. měsíci akční slevu 11% na bělení zubů a získejte krásný zářivý bílý úsměv! pokračujte zde

více novinek

Partneři

Prague Medical Institute Moneta Bene+ Benefity NN Pražská Plynárenská Auto Vision Maxima Pojišťovna University of New York in Prague Raiffeisenbank