Těšíme se na Vaši návštěvu!                     Objednávky tel: 608 830 877 nebo  777 010 411  po-pá 8.00 - 18.00,   dle dohody s pacientem i v sobotu
Zákrok

Dentální klenoty jsou speciální ozdoby – šperky – určené ke zdobení zubů, díky kterým váš úsměv okamžitě upoutá pozornost.

Ozdoby se aplikují ambulantně, většinou na přední zub nebo zuby, předpokladem je vždy jejich dobrý stav. Aplikace je rychlá, trvá asi 15–30 minut a povrch zubu nepoškozuje. Klenot lze tedy kdykoli vyměnit nebo ze zubu odstranit.

Dentální klenoty jsou speciální ozdoby, které se upevňují na zuby. Slouží jako šperk, který se stane poměrně výrazným a zajímavým prvkem vašeho vzhledu. Jedná se o různé kamínky, krystaly z diamantu, drahokamu, polodrahokamu nebo zirkonu obvykle ve velikosti 1,5–2,5 mm a ozdoby ze zlata nebo stříbra. V nabídce jsou dentální klenoty v různých tvarech, velikostech i barvách.

Pro koho jsou dentální klenoty vhodné

Ozdoby se většinou aplikují na přední zuby, zejména na horní postranní řezáky, tak, aby byly při úsměvu vidět. Upevňují se do míst, kde nebudou při skusu překážet. Hlavním kritériem jsou zdravé a dobře ošetřené zuby. A to jak z estetického, tak zdravotního hlediska. Nezbytná je také každodenní důkladná ústní hygiena.

Co předchází aplikaci dentálního klenotu

Před aplikací šperku je důležité lékařské vyšetření a zhodnocení stavu vašeho zubu, který chcete ozdobit. S lékařem můžete konzultovat také výběr vhodného typu klenotu.

Aplikace dentálního klenotu

Dentální klenot se na zuby připevňuje pomocí speciální látky, podobné té, která se používá pro upevnění fixních rovnátek. Aplikace je nebolestivá, rychlá (15–30 minut) a nijak nepoškozuje sklovinu. Klenot je tedy možné kdykoli odstranit či nahradit novým. Povrch zubu zůstane i po odstranění neporušen.

Při samotné aplikaci lékař zub nejprve očistí a místo pro „přilepení“ šperku vyleští, případně zdrsní a lehce naleptá. Na toto místo pak pomocí adhezivní látky šperk připevní. Fixace dentálního klenotu se zakončí vytvrzením „lepidla“ polymerační lampou a vyleštěním zubu v okolí klenotu.

Následná péče

Po aplikaci dentálního klenotu dodržujte doporučení lékaře, obecně je vhodné 2 hodiny nejíst a nepít a vyvarovat se tvrdým (křupavým, suchým) potravinám. Upevnění šperku na zubu je velmi pevné, takže se nemusíte obávat uvolnění a polknutí během jídla. Bezprostředně po přilepení klenotu můžete být znepokojeni nepříjemným pocitem cizího předmětu v ústech, během několika dnů si ale na šperk zvyknete a nepohodlí zmizí.

Co byste měli vědět

Dentální klenoty mohou vaše zuby zdobit velmi dlouho, šperk nevyžaduje speciální péči, avšak záleží na správné zubní hygieně, na namáhání ozdobeného zubu při jídle a ukusování potravin, apod.

Napište nám


Aktualita

V listopadu padají ceny za bělení zubů
Využijte v 11. měsíci akční slevu 11% na bělení zubů a získejte krásný zářivý bílý úsměv! pokračujte zde

více novinek

Partneři

Prague Medical Institute Moneta Bene+ Benefity NN Pražská Plynárenská Auto Vision Maxima Pojišťovna University of New York in Prague Raiffeisenbank